Wczytywanie strony…
  • Praca licencjacka z turystyki i rekreacji może poruszać bardzo ciekawą tematykę.
Pisanie prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

Turystyka i Rekreacja – jakie są perspektywy po tym kierunku?

Pisanie prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji, dla wielu studentów stanowi prawdziwą gehennę.  Podczas jej pisania studenci często sobie zadają pytanie: “jakie są perspektywy po tym kierunku?”. Czy to wszystko się opłaca? W poniższym artykule przeanalizujemy możliwe ścieżki kariery po tym kierunku. Przedstawimy również mocne strony studentów Turystyki i Rekreacji, które dają im możliwości pracy niekoniecznie powiązane z szeroko pojętą turystyką, czy też rekreacją.

Typowymi miejscami pracy, dla absolwentów tego kierunku są: biura turystyczne, hotele oraz inne ośrodki turystyczne. Pracują oni w tych miejscach na rozmaitych stanowiskach.   Ogólnie można powiedzieć, że pracują oni na każdym etapie planowania ruchu turystycznego.  Najlepiej już w czasie studiów szukać staży i praktyk. Nie raz zdarza się, że same studia to jedynie mały wstęp do praktyki. Nie bez powodu Juliusz Cezar głosił, że “nauczycielem wszystkiego jest praktyka”.

Perspektywy dla turystyki w Polsce są bardzo dobre. Nasz kraj uchodzi za bezpieczny oraz relatywnie tani. Widać po statystykach GUS-u, że Polska przyciąga jak magnes coraz to nowych zwiedzających: zagranicznych, jak i rodzimych. Trend ten powoduje, że praca dla absolwentów Turystyki i Rekreacji z pewnością się znajdzie.

Większość absolwentów Turystyki i Rekreacji zna bardzo dobrze dwa języki obce. Jest to bardzo mocna strona tych osób. Biegła znajomość tych języków otwiera im możliwości pracy w rozmaitych branżach. Nie raz zdarza się, że aby uzyskać dobrze płatną pracę, wystarczy   biegła znajomość języka obcego. Wszelkiej wiedzy merytorycznej można się już nauczyć w praktyce. Branża, która szczególnie poszukuje osób ze znajomością języków obcych to spedycja.

Pisanie prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji, a przyszła kariera. Refleksje.

Pisanie prac licencjacki z Turystyki i Rekreacji z pewnością mocno rozwija. Jeśli przeanalizować trendy odnośnie turystki oraz trendy na rynku pracy, absolwenci tego kierunku powinni spać spokojnie. W polskiej gospodarce brakuje coraz większej ilości pracowników. Biorąc pod uwagę atut absolwentów Turystyki i Rekreacji, jakim jest znajomość języków obcych, o dobrze płatne zajęcie nie powinno być trudno.

Dodaj komentarz