Wczytywanie strony…
  • Praca licencjacka z turystyki i rekreacji może poruszać bardzo ciekawą tematykę.

Stan turystyki i rekreacji w Polsce

Prace magisterskie z turystki i rekreacji sprawiają studentom rozmaite problemy. Często dotyczą one stanu polskiej turystyki oraz perspektyw, jakie przed nią stoją. W poniższym artykule przedstawimy właśnie sytuację, jaka panuje w rodzimej branży turystyki oraz rekreacji.

Jak wskazuje Polska Organizacja Turystyczna, stan polskiej turystyki jest bardzo dobry. Z jej raportu wynika, że w ubiegłym roku Polskę odwiedziło 18,3 miliona turystów. Według tego raportu na świecie są rynki, które dopiero teraz odkrywają turystyczną atrakcyjność Polski.

Polska prowadzi obecnie intensywne działania marketingowe, które mają na celu wzmocnienie wizerunku Polski, jako kraju atrakcyjnego pod względem turystycznym. Te działania są prowadzone szczególnie intensywnie w Chinach. Przynoszą one spektakularne efekty. Dzięki nim rok temu Polskę odwiedziła rekordowa liczba ponad 130 000 turystów z Państwa Środka.

Dzięki działaniom promocyjnym, mającym na celu wzmocnienie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie, odnotowano w ubiegłym roku dynamiczny wzrost przyjazdów turystów do naszego kraju. Szczególnie dużo turystów przyjechało, z Chin. Polskę odwiedziła rekordowa liczba ponad 130 tys. osób z Państwa Środka.

Zaletą Polski jest z pewnością wysoki poziom bezpieczeństwa. Poprawia się u nas również jakość infrastruktury drogowej oraz turystycznej. Minusem turystycznym Polski jest z pewnością zmienna pogoda. Jadąc nad polskie morze, nigdy nie można być pewnym, czy będzie na tyle ciepło by się można było kąpać, czy też nie.

Przez turystów z zagranicy mamy opinię kraju bezpiecznego oraz bardzo przyjaznego. Jak pokazują rozmaite badania, 97% zagranicznych turystów było z wakacji w naszym kraju zadowolonych. 85% spośród nich planuje w najbliższym czasie ponownie odwiedzić Polskę.

Prace magisterskie z turystyki i rekreacji- rozmaite rozważania.

Prace magisterskie z turystyki i rekreacji to dla części studentów smutna konieczność. Jeśli piszesz obecnie swoją magisterkę, to powinna być ona zgodna z Twoimi przyszłymi aspiracjami zawodowymi. Jeśli Twój temat pracy dyplomowej będzie czystą abstrakcją, to ciężko się Tobie będzie zmotywować do wielogodzinnego wysiłku umysłowego. Praca dyplomowa powinna być po prostu wstępem do Twojej przyszłej kariery.

Dodaj komentarz